П`ятниця, 21.01.2022, 16:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Великовербченський ліцей Сарненської міської ради

Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сторінка психолога

Акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада  по 10 грудня 2021 року  у Великовербченському ліцеї  проводилися заходи рамках  акції  «16 днів проти насильства» для того, щоб привернути  увагу учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередити поширення негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.  Практичним психологом  було проведено  анкетування «Насильство в учнівському середовищі», годину спілкування «Скажемо насильству –ні!», «Зупинимо булінг разом».   Соціальним педагогом були проведені  профілактичні  заходи: година спілкування «Запобігання насильству серед  дітей. Правила безпечної поведінки», «Сім’я – простір без насильства», флешмоб «Насилля – стоп!».

      

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД практичним психологом з учнями 10 класу  проведено  бесіду «ВІЛ-інфекція, міфи та факти».

                         

                                                                                                                                    

21 листопада День Гідності і Свободи

21 листопада вся країна відзначає День Гідності і Свободи. У цей день у Великовербченському ліцеї з учнями 2-го класу був проведений флешмоб  «Подаруй свого янгола». З метою розширення знань учнів про вшанування героїв Небесної сотні, виховання поваги до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості та виховання учнів у національно-патріотичному дусі.

                   

Всесвітній день дитини

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини – Universal Childrens Day. У цей день у 1989 році була прийнята Конвенція ООН про права дитини. Це не тільки прекрасне свято радості та надії, яке духовно збагачує дітей, це нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними громадянами своєї держави. У ліцеї з учнями 3-го класу був проведений коворкінг «З толерантністю в серці».

  

  

Міжнародний день толерантності

   У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності у ліцеї  з учнями 7 класу проведений квест «Толерантність». Мета заходу формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та толерантного спілкування.

                        

День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. У Великовербченському ліцеї з метою покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету соціальним педагогом з учнями 9-го класу була проведена година спілкування «Безпечний Інтернет». У ході заняття  учні узагальнили  свої знання про позитивні та негативні сторони Інтернету, переглянули відеоролик «Безпека в Інтернеті» та презентацію «Інтернет-залежність та компютерні ігри», обговорили правила безпечного використання Інтернету.

     

     

 

Міжнародний день прав людини

Щорічно 10 грудня відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена  Генеральною Асамблеєю ООН у 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини, першого універсального міжнародного акту з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості – рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті. З цієї нагоди був проведений воркшоп з учнями 2-го класу. Даний захід сприяв  ознайомленню учнів  з основними правами людини, розвитку інтересу до правових знань, вихованню поваги до законів України та прав інших людей.

           

            

Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день започатковано Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями. В рамках цього дня  з учнями 4-го класу був проведений урок доброти «Дивіться на нас, як на рівних». Цей захід дав можливість зрозуміти учням відмінність світу людини з обмеженими можливостями, показав важливість допомоги та толерантного ставлення до людей з особливими потребами. Адже доброта, милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

                  

                  

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня 2020 року у Всесвітній день боротьби зі СНІДом з метою профілактики негативних явищ в учнівському середовищі, зокрема ВІЛ/СНІДу та толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей соціальним педагогом з учнями 9-го класу був проведений флешмоб «Стрічка проти СНІДу».У вестибюлі школи було розміщено велику червону стрічку як символ боротьби зі СНІДом. Учасникам  заходу було запропоновано одягти червону стрічку у знак єднання з усім світом проти СНІДу.

                                                              

                                                       

Всесвітній день дитини

20 листопада 2020 р. – Всесвітній день дитини, день світового братерства та взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі. З учнями 3-го класу був проведений воркшоп. Під час заходу учні узагальнили знання  про  свої права та обов'язки  та  виготовили книжку-розгортку у якій висвітлюються права дитини визначені Конвенцією ООН.

                          

                               

Заняття з елементами тренінгу «Країна толерантності»    

  У рамках відзначення Дня толерантності (16 листопада) у 6-му класі було проведене заняття з елементами тренінгу «Країна толерантності» з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу. Виконали вправи: «Ми різні», «Квітка толерантності», «Чарівна рука», обговорили ситуації «Як проявляти толерантність», засвоїли правила толерантного спілкування.

                 

             

 

Флешмоб «Запалимо вогник толерантності»

В день толерантності 16 листопада у нашій школі відбувся флешмоб під гаслом «Запалимо вогник толерантності». Основною метою цього заходу було формування в учнів навичок ефективного спілкування ,розвиток  поваги і розуміння проблем оточуючих людей. Під час проведення флешмобу всі учасники були ознайомлені з поняттям « толерантності», модель  «толерантності» , риси «толерантності». Цей захід сприяв поширенню в учнівському колективі :дружніх відносин, взаєморозуміння , поваги ,рівності,підтримки і співчуття один до одного. Бажаємо щоб наші учні школи формували і поширювали ці риси надалі в своєму житті.

                 

                                          

 

 

Квест з учнями 1-х класів «50 днів у школі»

«Подорож до лісу»

Мета квесту: формувати у дітей вміння дотримуватися правил колективної гри; виховувати у дітей почуття товариськості, бажання прийти друзям на допомогу, шукати вихід з проблемних ситуацій; виробляти навчальні навички (вміння відповідати на запитання, слухати відповіді інших, не перебивати мовця); розвивати інтерес і допитливість учнів.

                 

                

 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

З метою підвищення рівня поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми  з учнями 11-го класу було проведене  заняття з елементами тренінгу  на тему «Торгівля людьми, як вберегтися від небезпеки?». Під час заходу обговорили причини,  форми і ознаки цього явища, наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

    

 

Бесіда "Профілактика булінгу в учнівському середовищі"

У рамках тижня протидії булінгу з учнями 8-го класу була проведена бесіда з елементами тренінгу «Профілактика булінгу в учнівському середовищі». Учні ознайомилися з поняттям «булінг», його видами та проявами, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування.

                 

 

Вернісаж малюнків "Зупинимо насильство разом"

У 6 класі 16 вересня 2020 року організовано вернісаж малюнків «Зупинимо насильство разом» метою якого було привернення уваги учнів до проблеми насильства. Темами дитячих творчих малюнків стали: «Світ без насилля», «Безпека у родині», «Ці руки не скривдять», «Зупинимо насильство разом».

  

 

Година спілкування ""Скажи "Ні!" булінгу"

14 вересня 2020 року з учнями 3-го класу була проведена година спілкування «Скажи «Ні!» булінгу. В ході якої учні ознайомилися з поняттям, формами та структурою булінгу. Під час заняття виконували різні вправи, а саме:  інтерактивна вправа «Чим ми схожі?», вправа на перевірку розуміння булінгу «Так»-Ні!», вправа на розвиток вміння розпізнавати булінг, його форми.

       

 

День психічного здоров'я 

Одним з головних завдань, які стають перед психологічною службою школи, є збереження фізичного та психологічного здоров’я дитини, розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та самореалізації особистості.

   

День психічного здоров’я проводиться з метою залучення учнів школи до пізнання власного внутрішнього світу та вміння формувати, корегувати і підтримувати своє психологічне здоров’я, прагнути до самопізнання та пізнання інших, створення позитивного емоційного настрою.

     Цього дня психологічна служба провела заходи, що охоплюють різні види діяльності: заняття з елементами тренінгу, психологічні вправи, розвивальні вправи,  інформаційно-консультативні заходи (бесіди, психологічні питання «Скринька довіри»), флешмоб  і малюнки крейдою для підняття позитивного настрою учнів.

Профілактика булінгу в учнівському середовищі

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного.

         Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Отже, третій тиждень вересня у нашій школі ми присвятили такій темі, як  шкільний булінг. На заняттях ми розглядали такі поняття як: булінг, кібербулінг , компоненти булінгу,форми шкільного булінгу, соціальна структура булінгу.

    

    

 

 

 

Ти вважаєш, що недостатньо впевнена в собі людина?

Ось деякі орієнтири впевненості:

1. Я маю право оцінювати свою поведінку, думки та емоції і приймати відповідальність за їхнє ініціювання і наслідки для себе.

2. Я маю право вирішувати, чи відповідальний я за вирішення проблем інших людей.

3. Я маю право змінювати свою думку.

4. Я маю право робити помилки і бути відповідальним за них.

5. Я маю право бути нелогічним у прийнятті рішень.

6. Я маю право говорити, що я чогось не знаю.

7. Я маю право говорити, що я чогось не розумію.

8. Я маю право говорити, що я не маю до цього ніякої справи.

9. Я маю право встановити особисті пріоритети.

10. Я маю право говорити «ні» без почуття провини.

 

У тебе проблеми у спілкуванні?

 

Дотримуйся наступних принципів!
Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.
Пам'ятай!
1. Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.
2. Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри. 
3. Частіше називай ім'я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.
4. Проявляй щиру зацікавленість.
5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.
6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.
7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.
8. Слова не обов’язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо.
9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Погода
Погода в Україні

корисні посилання
Copyright MyCorp © 2022
Зробити безкоштовний сайт з uCoz